Name:
Pass:

HOME
 
MTB
 
CLIMBING
 
SKIALP
 
SPINNING

sponzořiodkazy
NOVINKY   ČLÁNKY   GALERIE   STAHUJ   FORUM   TEAM 
 
Články:

26.12.2006 Vánoční Extrem spinning maraton 2006

Z hlediska organizace patří největší dík za uskutečnění této akce Slovanovi. Ten ve velkém časovém presu Vánočních svátků dokázal domluvit rezervaci spinningového sálu v hezkém Chilli fitness centru v Humpolci. Technická úroveň kol, kterými je toto centrum vybaveno, nemá díky nově pořízeným kolům značky StarTrac v blízském okolí konkurenci. Interiéry nedávno rekonstruované budovy jsou čisté a velmi příjemné. Obsluha přímo v osobě provozovatelky centra Denisy byla milá a ochotná. První hodinu spinningu nás dokonce podpořila a na jednom dočasně volném kole ji absolvovala s námi. Poté nám pravidelně doplňovala bidony a větrala.

Problém s větráním považuji za nejzávažnější nedostatek tohoto centra. Chybějící klimatizace musela být nahrazena otevřeným oknem, což i v letošní mírné zimě není vůbec bezpečné. Doufám, že nikdo svou účast neodnesl nachlazením. Dalším drobným problémem bylo nedostatečné vybavení kol pedály SPD, ale s touto skutečností jsme všichni počítali a přivezli jsme si pedály svoje. Po jejich rychlé instalaci jsme mohli vyrazit. Právě v tu chvíli malá ručička zalehla dvojku.

Jako první usedla na instruktorské kolo Ťulína a bez dlouhého váhání nám vystřelila tepovou frekvenci do aerobních hodnot a často i víš. Její představení pro mě bylo velice obohacující z hlediska nových poznatků a rozšíření hranic, které často překračovala neuvěřitelnou rychlostí. Některé techniky mi zhlediska bezpečnosti nepřipadaly nejvhodnější, ale to je jen můj pocit. Určitě jsem rád, že jsem viděl, kam až se dá s rychlostí jít. Už vím, co klientky myslí, když mi po hodinách říkají, že jezdím příliš mnoho kopců a málo runningů. Každopádně nám Ťulína předvedla náročnou hodinu a začátek naší tříhodinové pouti nakopla silným přívalem adrenalinu.

Během první hodiny dorazila také Hanka a tak se mohla na druhou hodinu chopit kormidla. Její styl již nebyl tak výbušný a rychlý jako předchozí, ale i v něm byla místy cítit nezkrotná divokost. I přes určité zklidnění převyšovala svižnost některých částí moje nejrychlejsí úseky. Hanka nestřídala tak často techniky a člověk si mohl lépe regulovat vlastní výkon. Kdo potřeboval, mohl odpočívat, ale kdo nepotřeboval, mohl si vychutnat delší rovnoměrné úseky v jednoduchých technikách. Myslím, že přestože jsme se na profilu celého maratonu nijak nedomlouvali, vystihla Hanka přesně to, co bylo po divokém začátku potřeba.

Poslední hodina náročného spinningu zbyla na mě. Musím se přiznat, že jsem toho měl po dvou předchozích hodinách docela dost. Atmosféra v plném sále byla silně motivující a nutila mě jet celou dobu nadoraz. Původní předpoklad, že se budu snažit držet svižnější tempo, kterému jsem také podřídil přípravu hudby, vzal po dvou předchozích hodinách za své. Rovinek, runningů a svižných kopců jsme již měli v nohách spousty a tak jsem se rozhodl snížit tempo a přitáhnout zátěž. Vyjeli jsme několik těžkých kopců, které jsem občas proložil pomalejším runningem nebo jumpy a na úplný závěr jsem do přehrávače vložil CD s finálním 11ti minutovým stoupáním. Po jeho zdolání už dolezla malá rafička témeř na pětku a za námi byly bez pár minut tři hodiny jízdy. Konečně jsme mohli povolit zátěž a v klidu dojet do úplného závěru.

Po poctivém strečingu jsme si odmontovali pedály a po krátké sprše vyrazili do restaurace zhodnotit celou akci a doplnit vitamíny, ktere v isotonických nápojích chybí. Jak píšu v předchozích odstavcích, jízdy holek se mi líbily a myslím, že jsme se všichni tři zajímavě doplnili. Ale je to jen můj názor. Hodnocení mojí hodiny musím přenechat někomu jinému. Celkově byla akce všemi účastníky hodnocena kladně a tak je poměrně pravděpodobné, že si jí příští rok zase zopakujeme. Z úst předsedy klubu zazněl dokonce návrh, že by se nemuselo čekat na další Vánoce a že bychom tímto teamovým spinningem mohli doplnit letošní zimní přípravu častěji. No když bude nějaká odzva z teamu, tak já budu hlasovat "pro" mezi prvními.

Na závěr bych chtěl poděkovat ještě jednou Slovanovi za organizaci, Ťulíně a Hance za super hodiny, Denise za ochotu, zúčastněným za podporu a všechny chválím za odvedený výkon!

karlos

Created by kerles © 2005