Name:
Pass:

HOME
 
MTB
 
CLIMBING
 
SKIALP
 
SPINNING

sponzořiodkazy
NOVINKY   ČLÁNKY   GALERIE   STAHUJ   FORUM   TEAM 
 
Články:

2.5.2007 Skialp Similaun
V pátek ve 23.00 se zastavuji pro Jirku v Ledči n/Sázavou, o půlnoci nakládáme v Praze Petra s Ivou a po sedmé ráno hledáme místo pro auto v zaplněném Ventu (1900). Zaparkujem, posnídáme, ale těsně před odchodem nám místní domorodec zděluje, že musíme přeparkovat, protože tam otáčí autobus. Ve skeletech přejíždím na místo, které nám ochotně uvolnil před svým barákem. Kolem osmé vyrážíme na zledovatělou sjezdovku a asi po třista metrech vstupujeme do údolí Niedertal na uježděnou cestu, která nás dovede na chatu Martin-Busch Hute (2501). Po půl hodině pochodu mi bleskne hlavou, že jsem v autě nechal peníze ,doklady a mobil. Tak, pásy dolů a zpět. Bágl a lyže schovávám v dolní stanici lanovky a mažu do auta pro zapomenuté věci. Zbylou trojici poté doháním asi ve třetině cesty,kde se opalují na lavičce a pozorují skialpinisty stoupající do jednoho bočního údolí. Cesta, která nás dovede na chatu je jediným souvisle zasněženym místem a i když občas musíme sundat lyže, v poledne vstupujeme na prosluněnou terasu s překrásným výhledem a do dvou hodin se občerstvujem a odpočíváme.


Poté se s Jirkou vydávám na průzkumnou a aklimatizační tůru dále do údolí podle potoka Niederjochbach. V dáli se nám na horizontu objeví nějaký objekt a za dvě ho diny pohodové chůze sedíme u piva na terase chaty Similaunhute (3019). Odtud se dá pozorovat celá výstupová skialpinistická trasa na nejznámější horu této oblasti Similaun(3600), náš zítřejší cíl. V pátách je nám Petr, Ivu nechal odpočívat a léčit puchýře a protože nás zřejmě moc dobře nezná, tak nás hledá v sedle(3200) u pomníku, kde našli v ledu pravěkého lovce, a kde samozřejmě pivo netočí.


Po páté hodině sjíždíme dolů se ubytovat, k večeři si dáme polívku, někdo s knedlíkem, někdo s párkem, v devět si cpu špunty do uší a jdeme spát.V lágeru je nás asi osm. Cena noclehu se slevou 9,5E, snídaně 7,5E, pivo 3,5E, polívka 4E, ryzoto 6E, skiwaser(citronová limonáda)čti šívasr 3,2E.
pepa

Created by kerles © 2005