Name:
Pass:

HOME
 
MTB
 
CLIMBING
 
SKIALP
 
SPINNING

sponzořiodkazy
NOVINKY   ČLÁNKY   GALERIE   STAHUJ   FORUM   TEAM 
 
Články:

26.8.2007 Xterra Melechov 07 nebyla zadarmo
Myslel jsem si, že jsem si plavání letos natrénoval, ale po pár tempech mě vrací do reality několik vln a kopanců. Svoji tragickou disciplínu dokončuji v hloubi pole na 35. místě údajně se ztrátou 5min. na prvního a 2,5min. na Adama.
Hnedle po nasednutí na kolo nás čeká kilometrový kopec na Rohuli a já mám po plavání tep vysoko nad přijatelnejma hodnotama. Nemůžu se s tím pořád nějak srovnat, ale i tak v tomto kopci předjíždím asi dvacet bikerů, dolů k řece další tři, Jindru Musila dojíždím na kořenech u Mariadolu a pod Lipnicí mám už na dohled i Adama. Tam s Adamem a ještě jedním závodníkem (Míra Seidl, na drsoňovi mi dal 30min. v běhu) tvoříme skupinku na 6-8 místě. Mezi Lipnicí a Humpolcem na mě doléhají následky hektického začátku a následné stíhačky, plápolám na konci, ale kluků se i díky jejich neznalosti tratě držím zuby, nehty. Zhruba v polovině trati, na kopci Orlíku fandí Jirka Koten s Kanim a podávají nám nové bidony. Po průjezdu Humpolcem už nevypadá dobře ani Adam, že prý si nedovede představit 10km běhu. Já si v tu chvíli nedovedu představit ani že dojedu kolo. Při stoupání k Proseči se opět nějakým zázrakem dostávám do tempa a je to právě včas, protože pořadatelé oproti minulým ročníkům přidali kopec z Rejčkova na Rohuli a po kilometrovém sjezdu ještě stoupání nad sjezdovku. Tam ztrácím Adama, ale to už zbývá jen sjet dolů do depa.
Zahazuju helmu, obouvám boty a vybíhám, následně vycházím do půli sjezdovky. Trasa běhu je úplně nová a o dost bude překonávat i ty nejčernější předpoklady. Trochu získávám náskok, protože kluci se převlíkají do nějakejch divnejch úborů (Adam-plavky vzor 1922), ale po chvilce mě lehce předbíhá Míra, nijak nereaguju, to není mě rovný soupeř. První třetina prakticky pořád stoupá k rozhledně. Polovinu jenom jdu a zvlášť posledních 200m pod rozhlednou jdu skoro po čtyřech a připadá mi, že jsem si zapoměl cepín a mačky. Zezdola na mě huláká Adam, taky se prochází. U rozhledny je občerstvovačka, kelímek ionťáku do sebe, kelímek s vodou na hlavu a pokračuju. Střední část je jen lehce zvlněná a běží se vcelku dobře, zdá se mi že i rychle, ale z toho mě vyvádí maník v modrém, který se kolem přežene asi v polovině trati. Následuje seběh z Melechova po zelené a následně po žluté až skoro na konec lesa a kdo to tam zná, jistě ocení zásadní ztrátu vejšky. Já to neoceňuju, ale naopak mě z toho přepadá depka a od šestého kilometru bych se nebál říct, že i krize. To už se běží mírným stoupáním směrem k cíli. 1,5km před cílem na občerstvovačce probíhá stejná procedůra a totálně mě sráží odbočení z cesty zase dolů. Nemůžu to "vydejchat" a následné stoupání po sluncem rozpálené louce jenom jdu. Tam mě předbíhá další závodník, nereaguju. V dáli se objevuje i Adam, nereaguju. Od někud přijíždí na kole Kani a povzbuzuje. Adam se přibližuje skoro na dostřel a něco i křičí. Já si to v pohodě a s chladnou hlavou docházím na zlom a posledních 500m znovu nasazuju. Ještě dva menší výběhy a dokončuju závod na solidním devátym místě. Po chvilce dobíhá Adam a následně za ním i Jindra.
Tento ročník byl o proti minulým o dost těžší a pořadatelům se podařilo přilákat skoro trojnásobnou konkurenci a tak hodnotím umístění v desítce a čas srovnatelný s loňským jako velký úspěch. Závodu prospěl přesun zázemí, peklo se prase, masáže zdarma před a po závodě taky vynikající. Nezbývá než jako každý rok si říct - naučím se plavat.(P)

Created by kerles © 2005