Name:
Pass:

HOME
 
MTB
 
CLIMBING
 
SKIALP
 
SPINNING

sponzořiodkazy
NOVINKY   ČLÁNKY   GALERIE   STAHUJ   FORUM   TEAM 
 
Články:

23.4.2008 Okolo Zudova vrchu 2008

Již podesáté se 19.4. jel v Lovětíně štafetový závod Okolo Zudova vrchu a pro náš tým to byla druhá účast. Původně to vypadalo na snad i tři štafety a nakonec se dalo dohromady jedno družstvo.

V sobotu dopoledne jsme se v sestavě Slovan a Víťa a Koubeček sešli za obchodem na Vystrkově, přičemž Pepa vyrazil po vlastní ose napřed. My jsme ale raději zvolili Slovanovu dodávku. Při průjezdu Batelovem jsme odolali vábení středověké bitvy a po krátkém rozmýšlení kam jet, jsme zdárně dojeli do Lovětína. Po zaparkování na lehce podmáčené louce a registraci našeho týmu, dorazil Pepa. My jsme se rychle převlékli a šup na zkušební projížďku tratě.

Pořadatelé připravili zajímavou trať dlouhou přibližně jedenáct kilometrů a vedenou převážně po lesních pěšinách a loukách. Součástí bylo i několik sjezdů, mnohem víc kopců (bohužel směrem nahoru), jedny schody v Batelově, dva malé brody a jedny bahenní lázně. Nezbylo nám než konstatovat, že na první místo se opravdu nadřeme.

Největším zádrhelem se ukázalo připevnění čipů, ale už se kvapem blížil start závodu a zároveň začalo pršet. Na start se postavilo přibližně padesát družstev a několik jednotlivců a batelovský starosta odstartoval závod. Naším prvním závodníkem byl Pepa, který spolu s čelem závodu zmizel jak pára nad hrncem. Slovan jakožto druhý borec se šel rozjíždět a já s Víťou jsme šli na klobásu.

V čase 29 minut a 14 sekund dorazil Pepa a bojovat s tratí vyrazil Slovan. Pepa jen hlesl, že je to maso, vypil půl bidonu a šel se převléct. Ví’ta se začal zahřívat a já byl jen nervózní. Druhý úsek projel Slovan za 31 minut a 51 sekund a do třetího úseku vyjel Víťa. To se i já šel ustrojit, rozjet a připravit na můj úsek. Jak se tak dívám jak dojíždí jezdci třetích, možná i druhých, úseků, tak najedou na mě od cílové rovinky mává nějaká postava. A on to Pepa, že už je tu Víťa.

Nyní krátká reportáž z trati. Hned po startu byl pořádný kopec, který jasně dokázal, že plíce pojedou od začátku naplno. Následovala klidnější pasáž po loukách a pěšinách mezi křovisky zakončená zajímavým sjezdem do Batelova. Tam po schodech a skoku v podobě zpomalovacího prahu přišel kopec známý ze závodu Přes tři vrchy. Za vrcholem v lese byl na řadě průjezd bahenním brodem, který jsem zdolal letem přes řídítka. Poslední kopec na trati je opět starý známý z Třech vrchů a pak už jen dojezd, skoro i z kopce, do cíle. Tam fandil zbytek týmu a Karlos, který se na nás přijel na kole podívat a zafandit. Díky. Se Slovanem jel i kousek tratě.

Za sebe musím říct, že to byla makačka. Svůj ani Víti čas neznáme, protože došlo k chybě ve snímání cílového času Víti. Tomu bylo po kontrole, že v pořádku odevzdal čip, slíbeno dohledání času. My jsme ale věděli, že jsme přibližně na patnáctém místě a hlavně před týmem Kola Bakus :-). Cestu zpět absolvoval po vlastní ose opět Pepa s Karlosem.

Krátký dovětek k problémům s výsledky. Když jsme se nenašli ani v oficiální výsledkové listině, poslal jsem následující email organizátorům:

-----------
Dobrý den,
nedočkavě jsem čekal na zveřejnění výsledků ze závodu, který byl výborný a moc jsem si ho užil, a o to větší bylo moje překvapení, když jsem náš tým v listině nenašel, jeden závodník tam vůbec není a jeden má špatně čas.

Konkrétně jde o tým Extrem Team Vystrkov startující pod číslem 7. Náš třetí závodník Vít Prokůpek se po závodě nenašel v prozatímní výsledkové listině a tak to šel řešit s pořadateli, tj. podal protest. Po kontrole, že čip opravdu odevzdal, mu bylo slíbeno, že jeho čas bude dohledán a vše bude napraveno. Já (Jiří Koten) jsem startoval jako čtvrtý u svého jména mám uveden čas něco přes dvě hodiny. Pokud by to byla pravda, tak bych dojel v době, kdy jste už asi balili vybaveni :). Já jsem své jméno na prozatimním výsledcích také nenašel (možná je to tím, že jsem nepočítal s posledním místem), ale předpokládal jsem, že tam není z důvodu časové prodlevy ve zpracování výsledků, tisku listin, atd.

Mrzí mě, že i přes slib nedošlo k nápravě. Už je asi pozdě cokoliv na výsledcích měnit, ale rádi bychom se alespoň dozvěděli naše správné časy. Bylo by to možné?

Jinak děkuji za výborně organizovaný závod..

Jirka Koten
-----------

Odpověď od organizátorů mě víc než mile překvapila. Dovolím si ji zveřejnit, protože si myslím, že takové férové jednání si to zaslouží.

------------
Vážený pane Kotene,
jsem velice rád, že se Vám po organizační stránce závody líbily a o to víc mě mrzí skutečnost, že došlo v měření výsledků k tak výrazné chybě, jaká se stala Vašemu kolegovi z týmu panu Prokůpkovi a vlastně celé Vaší štafetě. V minulosti, kdy ještě Zudův vrch nebyl měřen pomocí čipů, se ne zřídka stávalo, že byl čas u některých závodníků změřen nepřesně. Proto jsme se letos rozhodli zainvestovat a to ne malou částku do firmy, která měří čas elektronicky a která měla mít vše pod kontrolou (alespoň jsme v to pevně doufali). Bohužel se tak ale nestalo a v několika případech nebyl čas vůbec změřen!!

Bohužel však v současné době již nemohu udělat nic jiného, než se Vám hluboce omluvit a nabídnout Vám alespoň malou kompenzaci v podobě vrácení startovného (ikdyž je mi ale jasné, že zmařený závod a úsilí do něj vložené, Vám vrácením těchto peněz v žádném případě nahradit nemůžeme) Pokud se tak rozhodnete, pošlete mi prosím adresu, na kterou máme peníze poslat.

Ještě jednou se za celý organizační tým omlouvám a budu doufat ve Vaší opětovnou účast i v příštím, již jedenáctém ročníku, tohoto závodu.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den. Roman Venkrbec ------------

Žádné vracení startovného samozřejmě nechceme a i takto ještě jednou děkuji organizátorům. Vím, že příští rok určitě vyrazím do Lovětína zase.


Created by kerles © 2005