Name:
Pass:

HOME
 
MTB
 
CLIMBING
 
SKIALP
 
SPINNING

sponzořiodkazy
NOVINKY   ČLÁNKY   GALERIE   STAHUJ   FORUM   TEAM 
 
Články:

2.11.2009 Kros Stvořidly 09
Běh Stvořidly- krosový běh blíže neurčené vzdálenosti a blíže neurčeného převýšení každoročně ukončuje mojí závodní sezonu a už podruhé ve své tříleté historii rozhoduje o vítězi Poháru Melechova čítajícího ještě Vilémovickou 120 a Xterru Melechov. Ani letos nebylo nic rozhodnuto. Marcel Šedivý na prvním místě má náskok jednoho bodu na Martina Knytla a dvou bodů na Petra Casku a mě. Všichni čtyři a dalších dvacet běžců se v sychravém ránu v údolí Sázavy scházíme na startu. Z naše týmu sice chybí nejlepší běžec a největší favorit v kategorii veteránů Jindra Musil, ale Pepa Čech, jak se později ukáže, ho plně nahradí. Týmovou trojici doplňuje místní borec v našich barvách Láďa Trýb. Podporu na trati zajišťuje Peťa, Víťa, Slovan a Hanka s malou Adélkou a pejskem Ozíkem.
Lehčí nervozitu ukončuje až výstřel z pistole a startovní pole se vydává po louce podél řeky směrem k lesu. Tempo z kraje není nijak vysoké. Franta Tichý jde jen tak rekreačně a my ostatní jsme seřazeni za ním. Trhat se to začíná na prvním kopci, ale už při náběhu na něj je zřejmé že borci z čela mají problém se znalostí tratě a to se plně projevuje při sešupu dolů, kdy nejprve nenachází vyznačenou strouhu a poté úplně míjí odbočku nahoru k lanu. V tuto chvíli se ovšem projevuje znalost tratě a já se najednou ocitám v čele závodu. Po laně se šplhám na skálu a čekám kdy mě borci začnou předbíhat. Ale nic. Co se děje za mnou nevím, neotáčím se, protože, kde se otáčí, tak si nevěří. Celou vrchní pasáž po kozích stezkách běžím první, není to nic moc, nevím co dřív jestli koukat po fáborech nebo pod nohy, abych si v hlubokém listí nezvrk kotník jako před dvěma roky. Občas se mě sice někdo snaží předběhnout, ale buď odbočí z trasy, nebo skončí zamotanej v ostružinách. Takto, ještě svým tempem, abych pošetřil síly, sbíhám dolů potokem. Zdárně přeběhnu kámen, kde jsem se tenkrát zranil, až se dostávám k řece na širokou cestu. Soupeři zřejmě pošetřili síly více. Caska jde přede mě a další čtyři. Franta vyklusává a ať máknu že už jen jeden kopec. Caska je fuč a na záda mi funí asi Martin. Kde je Marcel nevím, neotáčim se, protože nechci nic vědět. Kopec nakonec přelezu a s Martinem v závěsu se pomalu podél řeky vracíme směrem k cíli. Běh po slizkých kořenech a kamenech není moje hobby a po jednom lehkém podklouznutí padám do potoka a Martin jde přede mě. Ale to už vbíháme na louku a do cíle zbývá asi půl kilometru. Martin lehce nastupuje, nereaguju. Otáčím se, zřejmě si přestávám věřit, stíhá mě malej Fanda, nereaguju. Za ním naštěstí široko daleko nikdo a tak dobíhám v poklidu na sedmém místě. Ke třetímu místu celkově potřebuji aby Marcel doběhl o dvě místa za mnou. Chvíle napětí, Marcel dobíhá desátý a má nepopulární brambory. Za vítězným Frantou Tichým si pro celkové prvenství navzdory chřipce došpurtuje Petr Caska. Výborného výsledku, jak jsem z kraje předeslal dosáhl Pepa Čech, který vyhrál kategorii veteránů a celkově v poháru skončil na pátém místě.
Teď nezbývá nic jiného než si po náročné sezoně odpočinout a pomalu se připravovat na další, kdy se tento pohár rozroste a další tři závody a to o silniční melechovský triatlon, silniční cyklistický závod kolem Melechova a o osmikilometrový běh Šeptouchovem. (P)

Created by kerles © 2005