Name:
Pass:

HOME
 
MTB
 
CLIMBING
 
SKIALP
 
SPINNING

sponzořiodkazy
NOVINKY   ČLÁNKY   GALERIE   STAHUJ   FORUM   TEAM 
 
Skialp:

10.1.2017 Skialp Ambergerhutte 2016
Dlouho tu nebyl nějaký článek z hor a já mám jeden schovaný ve strožoku. Jde o dnes už loňský skialpový výlet na Ambergerhütte. Kdo si říká, že už o tom jednou četl, tak má pravdu. Byli jsme tam s Pepou i v roce 2015, kdy nám sice vyšlo počasí, ale neměli jsme ani jeden vrcholek, tak jsme si to zopakovali. A jak se to povedlo se dočtete v článku.

14.3.2015 Skialp Ambergerhutte 2015
Po dlouhé době je tu zas nějaký článek ze zimních hor. Ale musím říct, že tentokrát se nám ty skialpy opravdu vyvedly. Koub

30.12.2009 PF2010
Přejeme Všem našim týmovým sportovcům a příznivcům do roku 2010 nejen sportovní úspěchy!!!
 >>fotky<< 

26.4.2009 Skialp Dachstein 28.-29.3. 2009
Krátké povídání o skialpovém víkendu, který jsem spolu s instruktorem Pepou strávil na Dachsteinu. (Koub)

12.2.2008 Stubai II.
Článek z našeho dobývání Zuckerhuetlu a další fotky si můžete prohlédnout tady a tady. (P)

7.2.2008 Stubai skialp- Sulzenau hutte
Po zdolání nejvyššího vrcholu Otztálských alp, jsme tentokrát dostali chuť na nejvyšší vrchol Stubaie-Zuckerhuetl (3507). V pátek nám k dosažení cíle zabránil nečekaně komplikovaný a zdlouhavý nástup na chatu. V sobotu pak mlha a sněžení a v neděli nesprávně zvolená strategie umocněná silnou vychřicí. Na vrchol jsme se totiž vydali na těžko s tím, že při zpáteční cestě přejdeme do druhého údolí a přes lyžařské středisko sjedeme k autu, abychom se vyhnuli komplikovanému sestupu pod chatou. Postupovali jsme tak pomaleji a nevyhnuli se vychřici, před kterou stačili projít a dosáhnout vrcholu Bahno, Michal a Petr Pospíšil. Došli jsme tak jen na ledovec do 3100hm. Kvůli nedostatku sněhu se stejně nedalo na druhou stranu lehce dostat a tak jsme nakonec zvolili jistotu návratu po výstupové trase. Holt tam musím ještě jednou :). (P)
 >>fotky<< 

17.1.2008 Wildspitze
Wildspitze a okolí tentokrát Petrovým pohledem článek a foto. (P)

8.1.2008 Běžkování v okolí
Pokud napadne sníh, tak můžem vyrazit na bezmála 70km nových upravovaných stop.(P)

3.1.2008 Oetztal skialp- Breslauer hutte
Pět dnů v Oetztálu symbolicky ukončilo a zároveň zahájilo skialpovou sezonu. Zimní výstup na Wildspitzi, nejvyší horu Oetztálu a druhou nejvyší Rakouska, už byl takovou třešínkou na dortu.(P)
 >>fotky<< 

11.9.2007 Similaun
Léto pomalu končí a tak je potřeba se pomalu naladit na letošní zimu. Kamarád skialpinista Petr Šilhan se trochu pohrabal v archivech a zpracoval fotky z našeho jarního výletu na Similaun. Kdo najde pět rozdílů s naším letním výletem na bikách tamtéž, vyhrává :). foto (P)

3.5.2007 Chamonix
Prohlédněte si vymakanou fotogalerii skialpinisty Petra Šilhana z první etapy legendární Haute Route, což je zimní týdení přechod z francouzkého Chamonix do švýcarského Zermattu.(P) zde

10.4.2007 Otztal skialp-Similaun 3600
Pro tradiční velikonoční skialp, jsme tentokrát zvolili Otztálské alpy, oblast kolem Similaunu (3600) a jako základnu chatu Martin-Busch Haus (2501).

1.3.2007 Noc tuleních pásů 07
Po roce jsem opět absolvoval skialpinistický závod Noc tuleních pásů v Jánských Lázních a ani letos to ovšem neproběhlo bez problémů. Cítil jsem formu a tak se nebylo čeho bát. Z kraje závodu jsem se vyvaroval loňského přepálení a to se vyplatilo, neboť první mezičas na Černé hoře byl o celou minutu lepší. Horší bylo že už po pár metrech po startu,jsem začal cítit nezahojené puchýře co jsem si přivodil na Dachu. To ale nebylo to nejhorší, zhruba v polovině závodu před nejtěším sjezdem mi, přesně podle přísloví o kovářově kobyle, došly baterky v čelovce. A tak ve tmě a mlze napůl chromej a napůl slepej jsem absolvoval zbytek závodu. Do cíle jsem nakonec šťastně dorazil na šetnáctém místě z padesáti v kategorii open v čase o pět minut horším než loni.(P)

14.2.2007 Skialp Dachstein
První letošní skialp se uskutečnil na našem nejbližším ledovci v oblasti Dachsteinu. Výprava ve složení Honza Vondrák, Petr Šilhan, Jirka Koudela, Karel Znojemský a Pepa Svoboda zahájila svoji dvoudení a akci v lyžařském středisku Obertraun. Výstup probíhal po sjezdovce na Kripenstein a potom po náhorní plošině na chatu Simonyhute, kde jsme přenocovali. Druhý den jsme přešli po ledovci k nástupu na Dachstein,kde jsme nechali lyže a za pomoci cepínu, maček a lana vystoupili na vrchol. (P)
 >>fotky<< 

7.2.2007 O dřevěného Krakonoše
V sobotu jsem se zúčastnil prvního letošního závodu z ROCK POINT českeho poháru ve skialpinismu O dřevěného Krakonoše. Na kopcích v okolí Rokytnice nad Jizerou, bylo třeba za silného sněžení i větru zdolat trať v délce 20km nahoru dolu s převíšením 1900m.Tento závod se jel (šel) systémem rally, to znamená, že určenou trať je třeba zdolat do daného limitu, já osobně jsem se tam plácal bezmála pět hodin,ale čas se měřil jenom na časovce do vrchu 1,5km asi v jedné třetině okruhu a na trati obřího slalomu někde v polovině. Těsně před cílem se ještě mimo kategorii OPEN slaňovalo. Závodu se zúčastnilo 52 skialpinistů a mě se podařilo obsadit v kategorii OPEN nepopulární čtvrté místo. Nyní se chystám 24.2. do Jánek na Noc tuleních pásů. Přijeďte fandit.(P)foto
 >>fotky<< 

17.5.2006 Oetztal skialp 06 -Kaunertal
Zřejmě moje poslední letošní skialpová akce proběhla 6 až 8 května v Oetztálských alpách v okolí ledovce Gepatschferner. Z naší základny, winterraumu v chatě Branderburger Haus 3274hm, jsme během tří dnů postupně zdolali vrcholy Fluchtkogel 3497hm, předvrchol Mittlere-Hintereisspitze 3450hm, Dahmannspitze 3397hm a při spáteční cestě plochý vrchol Weissespitze 3518hm. Této akce se společně se mnou zúčastnili Honza Redl, Roman Tyl, Petr Pospíšil, Zdeněk Sokol a na místě se k nám přidali Jarda Hanuš a Michal Knotek. (P)
 >>fotky<< 

6.5.2006 Silvreta skialp- Piz Buin
O velikonočních svátcích skialpinistická výprava ve složení Petr Šilhan,Honza Vondrák a Pepa Svoboda navštívila mekku tohoto sportu oblast Silvrety. Ze základny Weisbadenhute (2443hm) se nám podařilo zdolat vrchol Piz Buin(3312hm) a vystoupit na předvrchol Dreilanderspitze(3197hm). (P)
 >>fotky<< 

3.5.2006 Oetztal skialp 2006- Wildspitze(3774hm)
Výstup na nejvyší kopec Oetztálských Alp jsme zahájili ve vesnici Vent(1895hm), po 2,5 hod. docházíme do winterraumu na chatě Breslauer Hute(2844). Druhý den ráno vyrážíme po ledovci Mitterkarferner do stejnojmenného sedla (3470hm), kde náš výstup kvůli mlze a velkému větru končí. (P)
 >>fotky<< 

3.5.2006 Skialp Dumbier-Chopok
Tak tu máme další příspěvek od našeho zahraničního zpravodaje ze Slovenské republiky. Alespoň podle posledních několika akcí bychom mohli Pepu do této role pasovat. Přečtěte si report a mrkněte na fotky z jeho další skialpinistické výpravy. (ke)

3.5.2006 Skialp Velká Fatra 2006
Jak krásné a strmé hory maji naši východní bratři se přesvědčil Pepa při další akialpinistické vypravě. Díky jeho fotografiím si tyto krásy můžeme vychutnat v pohodlí teplého křesla. (ke)
 >>fotky<< 

3.5.2006 Noc tuleních pásů
Skialpinismus není jenom pohodové chození po horách a po hospodách, ale jeho odvětvím je také závodní skialpinismus. Jednoho takového závodu jsem se zúčastnil. (P)
Přečtěte si Pepův report z nárocného skialpinistického závodu, kde navíc dosáhl velice pěkného výsledku.

3.5.2006 Oetztal skialp Obergulgl- Hochwilde(3480)
Jednoho květnového dne mi volá kamarád Ropák, že odjíždí na víkend do Alp a má jedno místo v autě volné.
Na dotaz: "Kdy?"
Odpovídá: "Zítra!"
A já se moc dlouho nerozmýšlím...

Reportáž od vedoucího výpravy Honzy Paly naleznete zde. (P)

Created by kerles © 2005